Weekendowa zabawa na Wyspie (relacja 22-24.08.2014 r.)

Fot. Dorota Matusewicz

Mimo, że pogoda była w kratkę, czwarty weekend sierpnia udało nam się spędzić na świeżym powietrzu. Muzyka, film i sport - od piątku do niedzieli oddawaliśmy się rozrywkom, na które w tygodniu zwykle brakuje czasu. A wszystko dzięki Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego, które w ramach projektu "Wyspa na Weekend" co tydzień budzi do życia Wyspę Słodową.

Piątkowy wieczór rozpoczął się koncertem formacji GoMusic. W sobotę występy w ramach otwartej Sceny kontynuowały zespoły The Newspaper oraz Inne Zwierzęta, w wykonaniu których usłyszeliśmy utwory słowno-muzyczne oraz dźwięki z pogranicza new wave i indie. Podczas kina plenerowego czas spędzaliśmy na wesoło. Na wielkim ekranie pojawiły się znakomite komedie: "Jeszcze dalej niż Północ", "Histeria" oraz "Z miłości do...". Widzowie śledzili fabułę odprężając się na przygotowanych leżakach.

W niedzielne popołudnie relaksowaliśmy się śpiewając wspólnie popularne utwory muzyki literackiej i rozrywkowej. O godz. 16.30 odbył się także koncert muzyki dawnej z wykorzystaniem instrumentów sprzed nawet 300 lat. Wrocławianie chętnie korzystali z wypożyczalni gier planszowych, gdzie tym razem znalazły się najpopularniejsze tytuły tegorocznych wakacji. A wieczorem, w ramach Tanecznej Wyspy rozruszaliśmy nasze ciała podczas zumby, łączącej elementy fitnessu i tańca.

Na Wyspie Piaskowej tradycyjnie mierzyliśmy się w konkurencjach sportowych. Na chętnych czekały badmintony, turnballe, łuki, bule oraz boisko do siatkówki plażowej. W sobotę można było spróbować swoich sił w rugby, a w niedzielę dowiedzieć się więcej o treningu z wykorzystaniem kijów do nordic walking. Porad udzielał także dyplomowany fizjoterapeuta Pan Kręgosłup.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z minionego weekendu. Na kolejną porcję atrakcji zapraszamy już za tydzień! Szczegóły na naszej stronie oraz na Facebooku.

Tagi: