Piknik Wolontariatu i inne atrakcje na Wyspie Słodowej - relacja (19-21.09)

fot. Ewelina Konik

W trzeci weekend września na Wyspie Słodowej spotkali się miłośnicy muzyki, sportu, kina oraz sprzymierzeńcy działalności wolontariackiej. Otwarta Scena, Sportowa Wyspa, Kino Plenerowe oraz Piknik Wolontariatu, zapewniły udaną rozrywkę przez trzy dni.

Weekendowy relaks rozpoczęliśmy koncertem Otwartej Sceny. W piątkowy wieczór bawiliśmy się przy mocnych brzmieniach - zagrały kapele Trichomes oraz Angry Again. Dzień później zgromadzoną pod sceną publiczność rozgrzewały formacje Motor in Corn oraz Aim Limit.

W sobotę na Wyspie Słodowej odbył się Piknik Wolontariatu, podczas którego z mieszkańcami spotkali się przedstawiciele wrocławskich instytucji i organizacji pozarządowych. W programie znalazło się wiele atrakcji. Podczas pikniku można było m.in. pograć w gry planszowe, wziąć udział we wspólnych zabawach integracyjnych, nieoficjalnej próbie bicia rekordu Guinnessa w układaniu jak najdłuższego ciągu złotówek, a Polskie Stowarzyszenie Fundraisingu poprowadziło otwarte spotkanie o fundraisingu. Dzień zakończyła projekcja kina plenerowego - o godz. 20.30 na wielkim ekranie zobaczyliśmy ostatnią część "Władcy Pierścieni" – "Powrót Króla".

Ponadto zarówno w sobotę jak i w niedzielę na Wyspie Piaskowej trwały zmagania sportowe. Na wrocławian czekały tory do gry w bule, stanowiska do badmintona, piaszczyste boisko do siatkówki plażowej oraz turnballe. Można było również zagrać w ringo, spróbować swoich sił w korfballu oraz skorzystać ze ścianki wspinaczkowej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Tagi: