Wieczór dobrych emocji - relacja z koncertu "Łagodna Wyspa"

fot. Julia Łaskawiec

4 października na Wyspie Słodowej zagościły łagodne, jesienne klimaty. Podczas koncertu "Łagodna Wyspa" wystąpili dla Was sami znakomici wykonawcy: Wolna Grupa Bukowina, Maciej Balcar, Bez Idola oraz Acoustic Cookies. Koncert zamknął tegoroczny sezon letnich animacji kulturalnych i sportowych prowadzonych w ramach projektu "Wyspa na weekend" przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

Blisko czterystu wrocławian zasiadło na wygodnych leżakach, żeby spędzić na Wyspie Słodowej wieczór pełen dobrych emocji. Koncert otworzyły dobrze wszystkim znane utwory wykonane w bardzo oryginalnych aranżacjach przez wrocławski duet Acoustic Cookies. Piosenki skomponowane do tekstów Agnieszki Osieckiej to część repertuaru zaprezentowanego przez formację „Bez Idola”, która na scenie pojawiła się jako druga. Nastrojowym dźwiękom towarzyszyły rozmieszczone przy scenie pochodnie oraz rozświetlające Wyspę lampiony. W takiej aurze mieliśmy przyjemność posłuchać Macieja Balcara – wokalisty zespołu Dżem, który na Wyspie Słodowej pojawił się ze swoim akustycznym projektem. Tymczasem pod sceną zaczęło gromadzić się coraz więcej osób. Trudno było oprzeć się płynącym ze sceny dźwiękom. O godz. 20.00 występ rozpoczęła długo oczekiwana, legenda poezji śpiewanej –Wolna Grupa Bukowina. Razem z zespołem teksty znanych utworów podśpiewywali członkowie publiczności. Wspólnemu występowi nie oparł się także Maciej Balcar. Muzycy wykonali razem nastrojową „Sielankę o domu”. Słuchacze nie pozwolili zespołowi tak łatwo zejść ze sceny. Koncert zakończyły bisy, które bardziej od występu przypominały już wspólne muzykowanie z udziałem publiczności.

Mamy nadzieję, że w przededniu jesieni koncert Łagodnej Wyspy choć trochę rozgrzał Wasze serca i pozostawił mnóstwo pięknych wspomnień na długie jesienne wieczory.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Tagi: