III Dolnośląski Karnawał Odrzański

źródło: materiały prasowe

W sobotę, 28 czerwca odbędzie się III edycja Dolnośląskiego Karnawału Odrzańskiego. W ramach wydarzenia można będzie wziąć udział w karnawałowym spływie oraz pikniku na Wyspie Słodowej.

Spływ rozpocznie się o godzinie 12.00, miejscem startu będzie Odra na wysokości ujścia Oławy przy Moście Grunwaldzkim. Osoby, które chciałyby wziąć udział w spływie, ale nie posiadają własnego sprzętu mogą wypożyczyć go np. w przystani "Zatoka Gondoli" przy Muzeum Narodowym lub Przystani Zwierzynieckiej przy ul. Wróblewskiego 1. Impreza zakończy się całodziennym piknikiem na Wyspie Słodowej. W programie: pokazy ratownictwa wodnego, konkursy i zabawy dla dzieci, wyścigi krokodyli, budowanie modeli statków, pokazy sprzętu Policji, Straży Miejskiej oraz WOPR. Udział zarówno w spływie jak i w pikniku jest bezpłatny.

Podczas pikniku odbędzie się także "Pierwszy Otwarty Wielobój Wodniaków". W zawodach wezmą udział pięcioosobowe drużyny, które rozegrają  kilka sportowych konkurencji. Wygra zespół, który zdobędzie najwięcej punktów. Zwycięska drużyna otrzyma symboliczny Pagaj Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej oraz drobne nagrody rzeczowe. Zgłoszenia nadsyłać można jeszcze do 20.06.2015 r. na adres magda.tworek@dot.org.pl.

Organizatorami wydarzenia są Dolnośląska Organizacja Turystyczna oraz Biuro Promocji Miasta Wrocławia.

Program:

godz. 12.00 – start spływu, ujście Oławy przy Moście Grunwaldzkim

godz. 13.00 – piknik na Wyspie Słodowej

Termin: 
28.06.2015 (niedziela), 12.00
Tagi: