Relacja z finału Tygodnia Ruchu

Prezentacje dyscyplin nieolimpijskich, rozgrywki sportowe, konkursy z nagrodami i wielki Maraton Fitness – w ubiegły weekend dobiegł końca VII wrocławski Tydzień Ruchu. Tegoroczna edycja prowadzona była pod hasłem „Ruch dla każdego!” i zachęciła do aktywnego spędzenia czasu kilka tysięcy wrocławian.

W sobotę i niedzielę na Wyspie Piaskowej wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił w dyscyplinach nieolimpijskich, wrocławianie mieli również okazję zagrać w siatkówkę, badmintona, turnballe, postrzelać z łuków oraz skorzystać ze ścianki wspinaczkowej. Odbyły się także zajęcia jogi, a na najmłodszych czekały konkursy z nagrodami.

Niedzielny Maraton Fitness rozpoczął się od zumbowego szaleństwa. Dynamiczna muzyka i energetyczna prowadząca zachęciły do wspólnej zabawy kilkudziesięciu wrocławian. Następnie przyszedł czas na Shape, czyli ćwiczenia wzmacniające, których celem jest poprawa postawy ciała, wzmocnienie poszczególnych grup mięśniowych i modelowanie sylwetki. Maraton zakończyła wyciszająca Joga Yin. Maraton odbył się we współpracy z fitWRO. Zajęcia na Wyspie Słodowej poprowadziły kluby zaangażowane w tworzenie wrocławskiej karty sportowej: Bodyfit Fitness i Wellness, Kuźnia Satysfakcji – Moje Chwile oraz Centrum Sportowe Hasta la Vista.

Tydzień Ruchu jest największym ogólnoeuropejskim wydarzeniem promującym aktywność fizyczną wśród lokalnej społeczności. Od 2012 r. stanowi jeden z głównych elementów kampanii NowWeMOVE, prowadzonej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Sportu i Kultury ISCA (International Sport and Culture Association). Projekt gromadzi osoby i organizacje zainteresowane sportem, aby wspólnie walczyć z problemem braku aktywności fizycznej wśród Europejczyków. W ciągu ostatnich trzech lat w Tydzień Ruchu włączyło się 1 640 000 uczestników z 38 krajów, którzy wzięli udział w 6980 wydarzeniach w 1147 miastach. Koordynatorem ogólnopolskiego Tygodnia Ruchu jest Fundacja V4Sport.

Organizatorem Tygodnia Ruchu we Wrocławiu jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego wraz z partnerami. Projekt jest finansowany ze środków Gminy Wrocław.

Tagi: