Mamy wiosnę! Relacja z powitania na Wyspie Słodowej

Za nami Pierwszy Dzień Wiosny - koncerty, warsztaty, a przede wszystkim mnóstwo fantastycznej zabawy. Sezon atrakcji na Wyspie Słodowej uważamy za otwarty!

Czerwone nosy, ale buzie z uśmiechem. Stosunkowo niska temperatura nie odstraszyła miłośników wiosennych aktywności. Do godz. 17.00 trwały warsztaty przygotowane i prowadzone przez Slot Art Festival. Na odważnych czekała wspinaczka po skrzyniach, a także dyscypliny takie jak le parkour czy slackline. Najsprytniejsi mogli wziąć udział w warsztatach żonglerki lub pojeździć na monocyklu, a zwolennicy zadań grupowych mieli okazję przypomnieć sobie gry towarzyskie z dawnych lat. Dużą popularnością cieszyło się stanowisko do malowania bawełnianych toreb, własnoręcznie wykonane projekty uczestnicy mogli zabrać ze sobą do domu, z pewnością przydadzą się podczas wiosennych spacerów.

Po godz. 17.00 centrum wydarzeń stała się scena. W ramach XX Promo Festival wystąpiły kapele starające się o występ na głównej scenie podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa 1 maja na wrocławskim Rynku. Podczas koncertów usłyszeliśmy: Strain, Ziemia Zakazana, PRL Jam, The Walkers i A.P.A.M.A.U., a publiczność wybrała swoich faworytów. Wieczór zakończyło after party w Starym Klasztorze, podczas którego zagrali: People of the Haze oraz Cała Góra Barwinków.

Na Wyspie nie zabrakło dobrego jedzenia. Na zgłodniałych czekały foodtrucki, wśród uczestników rozdaliśmy też blisko tonę jabłek.

Pierwszy Dzień Wiosny na Wyspie Słodowej zorganizowało Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z Gitarowy Rekord Guinnessa i innymi partnerami.

Tagi: