Kino Plenerowe: "Wejście smoka!"

Tegoroczny sezon Kina Plenerowego na Wyspie Słodowej zaczynamy już w piątek 3 czerwca. W tym roku zaprezentujemy nowości prosto z prestiżowych festiwali filmowych w Berlinie, Sundance i Locarno. Do tego znane i uznane pozycje kina niezależnego.

Na otwarcie sezonu przygotowaliśmy odważny film ekscentrycznego reżysera, Mani Haghighi, pod znaczącym tytułem "Wejście smoka!". Irański obraz to najbardziej oryginalny i tajemniczy film w konkursie głównym tegorocznego Berlinale. Haghighi snuje opowieść o tym, że polityka nigdy nie wygra z tradycją i wierzeniami.

Pomarańczowy chevrolet jedzie przez cmentarz w kierunku porzuconego wraku statku na środku pustynnego krajobrazu. Jest 22 stycznia 1965 r. Dzień wcześniej zastrzelono irańskiego premiera przed budynkiem parlamentu. We wraku powiesił się wygnany więzień polityczny. Ściany pokrywają wpisy dziennika, cytaty literackie i dziwne symbole. Czy pomogą inspektorowi Hafiziemu w śledztwie? Czy wyjaśnią, czemu za każdym razem, gdy kogoś chowają na tym pustynnym cmentarzu, ma miejsce trzęsienie ziemi? Razem z dźwiękowcem i geologiem, Hafizi zaczyna badania na starożytnej wyspie w Zatoce Perskiej. 50 lat później wszystkie dowody wraz z taśmami z podsłuchów znajdują się w pudle, którego zawartość świadczy o tym, że inspektor i jego koledzy zostali aresztowani. Dlaczego? Historia oparta na faktach.

[opis dystrybutora]

Na gości kina plenerowego tradycyjnie czekać będą wygodne leżaki.

Podczas seansów kina plenerowego obowiązuje zakaz picia alkoholu i palenia papierosów.

Kino plenerowe jest organizowane przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego w ramach projektu "Wyspa na Weekend".

Termin: 
03.06.2016 (piątek), 21.30
Tagi: