Kino Plenerowe: "Kosmos"

11 czerwca, w przestrzeni między Wyspą Piaskową a Mostem Pokoju będzie można zobaczyć wyjątkowy spektakl o Wrocławiu "Flow" - autorski program artystyczny Chrisa Baldwina, zaprojektowany w ramach ESK 2016. Ze względu na bliskie sąsiedztwo obu wydarzeń, aby uniknąć ewentualnych zakłóceń w projekcji filmu, seans kina plenerowego został przeniesiony i odbędzie się 12 czerwca (niedziela) o godz. 21.30. Serdecznie zapraszamy do udziału w obu wydarzeniach.

Nagrodzony Srebrnym Lampartem za reżyserię na Festiwalu w Locarno ostatni film Andrzeja Żuławskiego. Adaptacja "Kosmosu" Witolda Gombrowicza, o którym reżyser mówił: "Tę powieść Witolda Gombrowicza cenię najbardziej, to klejnot, perwersyjny i ostry diament".

Witold i Fuks udają się do prywatnego pensjonatu. Jeden nie zdał egzaminów na prawie, drugi porzucił pracę u paryskiego projektanta. W zdawałoby się spokojnym miejscu dochodzi do dziwnych sytuacji. Wróbel zawieszony na sznurku, dziwne znaki w ogrodzie czy zniekształcone usta pokojówki skrywają tajemnicę. Nie tylko intrygująca zagadka zaprząta głowę Witolda - zakochuje się on bez pamięci w zamężnej kobiecie. Do czego to wszystko doprowadzi i kiedy zamiast wróbla zawiśnie człowiek?

[opis dystrybutora]

Na gości kina plenerowego tradycyjnie czekać będą wygodne leżaki.

Podczas seansów kina plenerowego obowiązuje zakaz picia alkoholu i palenia papierosów.

Kino plenerowe jest organizowane przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego w ramach projektu "Wyspa na Weekend".

Termin: 
12.06.2016 (niedziela), 21.30
Tagi: