Kino plenerowe: "Obywatel Milk"

W sobotę 20 sierpnia w kinie plenerowym na Wyspie zobaczymy głośny i nagradzany (Oscar za scenariusz i dla Seana Penna za najlepszą rolę pierwszoplanową) film Gusa Van Santa - "Obywatel Milk".

Film został oparty na faktach. Opowiada historię Harveya Milka, który obecnie jest uważany za jednego z pierwszych i najważniejszych działaczy na rzecz równouprawnienia gejów i lesbijek, który zasiadał we władzach miejskich. To poruszająca historia człowieka, który zaryzykował życie w walce o swoje przekonania. Kiedy w 1978 r. został zamordowany, świat stracił jednego z największych wizjonerów i przywódców walczących o sprawiedliwość.

Oscarowi producenci "American Beauty" oraz zdobywcy wielu nagród Gus Van Sant z Seanem Pennem i plejadą gwiazd w rolach drugoplanowych przedstawiają historię życia tego niezwykłego człowieka.

Na gości kina plenerowego tradycyjnie czekać będą wygodne leżaki i krzesła. Podczas seansów kina plenerowego obowiązuje zakaz picia alkoholu i palenia papierosów.

Szczegóły na: Facebooku

Wstęp WOLNY!

Organizatorem kina plenerowego na Wyspie Słodowej jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. Projekt jest częścią programu filmowego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Partnerem tegorocznej edycji kina plenerowego jest Fundacja "Manus".

Termin: 
20.08.2016 (sobota), 21.30
Tagi: