Atrakcje dla rodzin podczas niedzielnego pikniku

W każdą niedzielę wakacji zapraszamy wrocławian do wspólnego wypoczynku na Wyspie Słodowej. Kolejna porcja atrakcji już 31 lipca,w godz. 13.00-19.00. Sprawdźcie jakie rozrywki przygotowaliśmy specjalnie dla rodzin z dziećmi.

25-minutowe warsztaty etnograficzne: chińskie i indyjskie to propozycja dla najmłodszych. W ramach mini warsztatów chińskich, dzieci nauczą się jeść pałeczkami, a także spróbują swoich sił w konkursach na przenoszenie drobiazgów oraz chińskiej kaligrafii. Z kolei podczas mini warsztatów indyjskich uczestnicy będą mogli pograć w indyjską grę "węże i drabiny”, poznają także indyjskie przyprawy, a na koniec wykonają "mendi" czyli tradycyjne zdobienie dłoni. W trakcie każdego warsztatu dzieci poznają różne rekwizyty pochodzące z obu krajów - książki, naczynia itp. Zajęcia dotyczące kultury Chin będą prowadzone co godzinę, natomiast warsztaty indyjskie w połowie każdej godziny. Zajęcia poprowadzą Ania i Robb Maciąg - www.etnowarsztaty.pl.

Amatorów aktywnego wypoczynku zachęcamy do skorzystania z warsztatów tanecznych. Tańce swoje początki mają w XIX wieku, gdy zaczęły się mieszać różne rytmy muzyki amerykańskiej, indiańskiej i hiszpańsko-portugalskiej. Niezwykle szybkie, dynamiczne, o wyrazistej muzyce - podczas warsztatów uczestnicy będą mogli nauczyć się podstaw tańca towarzyskiego. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży do 13-tego roku życia i odbędą się w godzinach: 13:00 do 14:30 oraz 15:00 – 16:30. Warsztaty poprowadzą uczniowie wrocławskiego Klubu Tańca Ines. Na zajęcia zaprasza Stowarzyszenie "Gildia Sztuki".

Na Wyspie pojawi się także Krzysztof Głuch, autor dziecięcego przewodnika po Wrocławiu - "Szlakiem wrocławskich krasnali". Razem z autorem uczestnicy będą mieli okazję wcielić się w postać małych stworów w czerwonych kapeluszach. Przy stanowisku prezentowane będą najnowsze propozycje książkowe Wydawnictwa Emka.

Ponadto na Wyspie Słodowej można będzie rodzinnie pograć w gry planszowe, w tym w warcaby – z zawodnikami OKS Sokół Wrocław oraz zmierzyć się z łamigłówkami w Tkalni Zagadek – escape room. Pojawi się także pełnowymiarowy szybowiec, do którego można będzie wsiąść i poczuć się niczym prawdziwy pilot. Uśmiech na twarzach uczestników zapewni nadworny klaun Wyspy Słodowej – Tomasz Żytka. Warsztaty śpiewu dla rodziców poprowadzi Narodowe Forum Muzyki.

Udział w pikniku jest BEZPŁATNY.

W razie niepogody piknik może zostać odwołany. Szczegółowe informacje na wyspa.wroclaw.pl

Wydarzenia na Wyspie Słodowej organizuje Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z partnerami. Program „Wyspa na Weekend” jest finansowany ze środków Gminy Wrocław.

Termin: 
31.07.2016 (niedziela), 13.00 do 19.00
Tagi: