Szybowiec na Wyspie już w najbliższy weekend

Pełnowymiarowy szybowiec stanie na Wyspie Słodowej. Maszynę będzie można nie tylko podziwiać z zewnątrz, ale i wsiąść do środka, by poczuć się niczym prawdziwy pilot. Wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać także z instrukcji dotyczących pilotażu, których udzielą przedstawiciele Aeroklubu Wrocławskiego.

Aeroklub Wrocławski to stowarzyszenie ludzi zarażonych pasją latania. Historia klubu zaczęła się na nieistniejącym już lotnisku na Gądowie Małym. Od 1983 roku członkowie klubu latają zaledwie 10 km od Wrocławskiego Rynku. Na lotnisku w podwrocławskim Szymanowie zawsze można miło spędzić czas, odpocząć od zgiełku miasta czy zrelaksować się w mini barze, patrząc na podniebne ewolucje wszelkich rodzajów statków powietrznych. Na co dzień w klubie odbywają się szkolenia dla młodzieży oraz dzieci. W trakcie Dnia Latawca puszczane są papierowe modele, rodzinnie zintegrować można się także w czasie Lotniczego Dnia Dziecka oraz na Pikniku Lotniczym, organizowanym z okazji Święta Lotnictwa w ostatni weekend sierpnia.

Aeroklub Wrocławski organizuje także poważne zawody sportowe. W roku 2016 był gospodarzem Mistrzostw Polski w Akrobacji Szybowcowej, Mistrzostw Polski Paralotniowych i Spadochronowych. W zawodach klubowych rywalizują piloci samolotowi i modelarze. Obecnie klub przygotowuje się do organizacji Szybowcowych Mistrzostw Świata oraz Igrzysk The World Games w dyscyplinach lotniczych.

W Aeroklubie Wrocławskim każdy może wykonać lot zapoznawczy szybowcem, skoczyć ze spadochronem lub zamówić lot samolotem i zrobić niezapomniane zdjęcia Wrocławia lub okolic. Aby dotrzeć na Lotnisko w Szymanowie – wystarczy zjechać z drogi krajowej DK5, zaledwie jeden kilometr od granicy miasta, w miejscowości Psary – wylot na Trzebnicę, kierunek Poznań.

Więcej informacji o Aeroklubie Wrocławskim znaleźć można na stronach www.aeroklub.wroc.pl i www.wroclovskyclub.pl oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/AeroklubWroclawski/

źródło: materiały prasowe

Termin: 
31.07.2016 (niedziela), 13.00 do 19.00
Tagi: