River Day – bezpłatne rejsy po Oławie i Odrze z przewodnikiem

źródło: materiały prasowe

O czym szumią wierzby na Oławskich Groblach, gdzie się kryje skarb Marcina Lutra oraz fakty i mity o moście Grunwaldzkim. Już 10 września wybierz się w niezapomniany rejs po rzece Oławie i Odrze w towarzystwie przewodnika w ramach River Day. Złap ostatnie promienie słońca i wypocznij na pokładzie statku. Ruszyły zapisy - liczba miejsc ograniczona.

Gdzie spędzić ostatnie dni lata we Wrocławiu? Na statku i to najlepiej w towarzystwie przyjaciół, przy kawie i słodkim poczęstunku. Trwają zapisy na darmowe rejsy po Oławie i Odrze w ramach River Day. Program przewiduje dwa półtoragodzinne kursy w towarzystwie przewodnika, który opowie o przyrodzie i zrewitalizowanych nabrzeżach.

River Day to idealny pomysł na sobotę w towarzystwie rodziny lub przyjaciół i szansa aby spojrzeć na miasto stu mostów z nowej perspektywy – mówi Natalia Sawicka, dyrektor sprzedaży i marketingu inwestycji Angel River, organizatora wydarzenia. – Oława i Odra płyną przez centrum Wrocławia, a będąc tutaj ma się wrażenie, że jest się na Mazurach. To ewenement. Warto się o tym przekonać osobiście – dodaje.

Statek z kilkudziesięcioma pasażerami wyruszy z mariny znajdującej się przy ulicy Walońskiej 11 o godzinie 12.00 i 14.00. Popłynie malowniczą Oławą pod mostem Oławskim, a następnie wzdłuż wybrzeża Juliusza Słowackiego, by wypłynąć na szerokie wody Odry. Na trasie znajdzie się między innymi wizytówka Wrocławia - słynny most Grunwaldzki - a także bulwar Dunikowskiego, gdzie uczestnicy zobaczą od nieznanej strony zmodernizowane nabrzeża Odry. W drodze powrotnej popłyną wzdłuż pełnego zieleni wybrzeża Stanisława Wyspiańskiego.

Trasa rejsu:

Przedmieście Oławskie - krótka historia

O czym szumią wierzby - Oławskie Groble

Wrocławska Wenecja - zapomniane koryto Oławy

Tajemniczy skarb Marcina Lutra

Fakty i mity o moście Grunwaldzkim

Wrocławskie powodzie tysiąclecia

Viadrus i róg obfitości - historia Odry

Pławienie czarownic i inne wodne legendy

Anioły nad Oławą

Chcemy podzielić się niesamowitymi widokami, które można podziwiać w najbliższej okolicy naszego powstającego apartamentowca – mówi Natalia Sawicka. – Już teraz robią wrażenie, a dzięki planowanej na lata 2016-2018 rewitalizacji będą tylko piękniejsze. Wrocławianie otrzymają nową przestrzeń do odpoczynku i rekreacji na świeżym powietrzu. Cieszymy się, że mamy w tym swój wkład – dodaje.

Podczas realizacji inwestycji deweloper zmodernizuje skrzyżowanie ulic Traugutta i Mierniczej. Ulica Miernicza uzyska swoje przedłużenie w postaci drogi prowadzącej do Angel River, dzięki czemu mieszkańcy będą mogli dotrzeć tędy do rzeki, usiąść nad wodą, zjeść lunch czy po prostu spotkać się ze znajomymi.

Wydarzenie organizowane jest w ramach Dnia Otwartego Angel River, który odbędzie się od 10.00 do 16.00 w biurze sprzedaży przy ulicy Walońskiej 11.

W wydarzeniu wezmą udział także przedstawiciele spółki Wrocławska Rewitalizacja, którzy opowiedzą więcej o planach modernizacji oraz wysłuchają pomysłów wrocławian.

River Day

10 września (sobota)

Wrocław, ul. Walońska 11

Rejs 1. – godzina 12:00

Rejs 2. – godzina 14:00

Wstęp wolny – liczba miejsc ograniczona

Zapisy: river@angelpoland.com.pl, tel. 698 408 633

źródło: materiały prasowe

Termin: 
10.09.2016 (sobota), 12.00
10.09.2016 (sobota), 14.00