Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia coraz bliżej. Wybierz swojego Przyjaciela Zdrowia 2016

W ostatni weekend września Wyspa Słodowa zamieni się w centrum zdrowia i dobrej formy! Wszystko za sprawą Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia, które co roku gromadzą tysiące wrocławian chcących bezpłatnie skorzystać z porad kardiologów, stomatologów, dermatologów, fizjoterapeutów, psychologów, położnych i dietetyków oraz wykonać badania profilaktyczne.

Z okazji jubileuszowej, 10. edycji wydarzenia (24-25 września 2016 r.), organizatorzy wybrali 10 partnerów, którzy przez ubiegłe lata w ramach Dni Promocji Zdrowia bezpłatnie angażowali się w zmianę zachowań zdrowotnych mieszkańców Wrocławia. Teraz walczą oni o Nagrodę Publiczności.

Podziękuj za troskę o Twoje zdrowie i przekaż wybranemu Partnerowi swoje serce. Aby wziąć udział w głosowaniu, wystarczy wejść na profil projektu „Miasto w Formie” na Facebooku: www.facebook.com/zdrowie.dieta.wroclaw i pod zdjęciem wybranego partnera dodać komentarz w postaci emotikony serca (inne komentarze, polubienia oraz emotikony/naklejki nie będą brane pod uwagę). Głosowanie trwa do czwartku 22 września do godziny 12.00.

W głosowaniu biorą udział:

1. Przyjaciel Zdrowia Akademia Baguazhang – Szkoła Tradycyjnego Kung Fu Wrocław

Promuje higieniczny tryb życia oraz prozdrowotne zachowania wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Akademia prowadzi regularne zajęcia na terenie Wrocławia, cykliczne warsztaty oraz wyjazdowe obozy letnie.

2. Przyjaciel Zdrowia Agencja Rynku Rolnego

Od lat aktywnie uczestniczy w propagowaniu oraz kształtowaniu dobrych nawyków żywieniowych wśród dzieci, realizując programy „Owoce i warzywa w szkole” i „Mleko w szkole” oraz inne działania edukacyjno-informacyjne.

3. Przyjaciel Zdrowia Centrum Medyczne Synexus Polska

Prowadzi działania badawcze realizuje programy promocji zdrowia oraz świadczy bezpłatne badania profilaktyczne i kontrolne. Międzynarodowa sieć ośrodków badań klinicznych, w Polsce działa w: Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.

4. Przyjaciel Zdrowia GABI Usługi – Handel Gabriel Mandżukowski

Dostawca mleka, a od 2011 r. również owoców i warzyw do placówek oświatowych w ramach programów „Mleko w szkole” oraz „Owoce i warzywa w szkole”. Obecnie współpracujemy z ponad 165 placówkami na Dolnym Śląsku.

5. Przyjaciel Zdrowia Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu

Udziela wszechstronnych, wysokospecjalistycznych świadczeń zdrowotnych w zakresie: diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych, rehabilitacji, opieki paliatywnej oraz profilaktyki i promocji zdrowia. Zajmuje się również przed i podyplomowym kształceniem personelu medycznego oraz działalnością naukowo-badawczą.

6. Przyjaciel Zdrowia Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Wrocław

Promuje wśród Wrocławian m. in. korzystanie z badań przesiewowych, stosowanie profilaktyki chorób i zdrowy styl życia. Dla dzieci prowadzi „Szpital Pluszowego Misia” oraz inne akcje edukacyjne we wrocławskich szkołach.

7. Przyjaciel Zdrowia Ośrodek Profilaktyki i Rehabilitacji CREATOR

Jego specjalnością jest rehabilitacja medyczna z poradnictwem lekarskim i pełną gamą zabiegów fizjoterapeutycznych. Ośrodek prowadzi m. in.: zabiegi krioterapii ogólnoustrojowej z wykorzystaniem komory niskotemperaturowej, czy Zakład Aktywnej Terapii Kręgosłupa, oparty na fińskiej metodzie DBC (Documentation Based Care).

8. Przyjaciel Zdrowia Polski Czerwony Krzyż (PCK)

Dolnośląski Oddział Okręgowy PCK stawia sobie za cel popularyzację idei honorowego krwiodawstwa oraz organizowanie akcji zbiórek krwi, prowadzi także rejestrację potencjalnych dawców szpiku w ramach współpracy z DKMS.

9. Przyjaciel Zdrowia Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu

Od ponad 70 lat, jako jedna z największych jednostek służby krwi w Polsce pobiera krew i jej składniki ratując zdrowie i życia pacjentów z kilkudziesięciu szpitali i klinik Dolnego Śląska.

10. Stowarzyszenie Teraz Wrocław wystawca karty sportowej fitWRO

Wrocławska karta sportowa daje dostęp do oferty klubów fitness, siłowni i centrów sportowo-rekreacyjnych. fitWRO jest aktywnym uczestnikiem wydarzeń sportowych we Wrocławiu, w trakcie których umożliwia bezpłatne korzystanie ze swoich usług.

Prezentacja laureatów nastąpi pierwszego dnia 10. Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia, tj. 24 września 2016 r. (sobota) o godz. 13.00.

Zapraszamy do zabawy!

Więcej informacji o Wrocławskich Dniach Promocji Zdrowia 2016 na: www.miastowformie.pl oraz www.facebook.com/zdrowie.dieta.wroclaw

Organizatorami kampanii zdrowotnej są: Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. Program finansowany ze środków Gminy Wrocław.

Tagi: