Piknik na Wyspie Słodowej

Gdzie najlepiej spędzić gorącą niedzielę we Wrocławiu? Oczywiście na Wyspie Słodowej i Wyspie Piaskowej. Już wyjaśniamy skąd ta pewność.

W każdą wakacyjną niedzielę, Wyspa Słodowa zamienia się w Wyspę Gier, natomiast Wyspa Piaskowa w Sportową Wyspę. Od godziny 12.00 wrocławianie mogli bezpłatnie wypożyczyć dowoloną grę planszową, którą udostępniło stowarzyszenie Druga Runda. Spis gier publikowaliśmy przed imprezą na naszej stronie. Dla uczestników były przygotowane stoliki i krzesełka. Część osób zdecydowała się grać poza niebieskim namiotem - wystarczyło mieć ze sobą koc, aby rozłożyć się wygodnie na trawie. Przez cały dzień gry planszowe cieszyły się ogromną popularnością.

Równolegle, na Wyspie Piaskowej wszyscy chętni mogli bezpłatnie skorzystać z nowootwartego boiska do siatkówki plażowej. Pomimo ogromnego słońca, zainteresowanie było spore. Obok boiska, do dyspozycji został oddany także sprzęt do badmintona oraz do gry w bule. Organizatorzy Sportowej Wyspy Piaskowej przygotowali konkurs dla najwytrwalszych i najaktywniejszych uczestników. Osoby, które uczestniczą w prezentacjach sportów nieolimpijskich lub spędzają dużo czasu na Sportowej Wyspie uprawiając sporty (np. siatkówkę plażową) otrzymują specjalne poświadczenia udziału. Pod koniec wakacji nastąpi podsumowanie, a trzy najwytrwalsze osoby z największą ilością poświadczeń otrzymają nagrody rzeczowe przekazane przez bank PKO BP. 

O godzinie 14.00 na Wyspie Słodowej ruszyła Biblioteka Plenerowa, czyli projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu. Ogromnym zainteresowaniem ze strony dzieci i rodziców, cieszyły się warsztaty przygotowane z myślą o tym pikniku. Co godzinę odbywały się kreatywne zajęcia dla najmłodszych związane z literaturą. Na jednych z zajęć dzieci przygotowywały "Ogórkowe żaglowce". Podejrzeliśmy przepis i sami żałowaliśmy, że nie oddaliśmy się gotowaniu wraz z maluchami. Panie z biblioteki przekazały dzieciom listę składników, sposób przygotowania, a także umieściły w materiałach spis książek kucharskich do których dzieci mogą samodzielnie sięgnąć.

Wieczorem na Wyspie Piaskowej odbyły się warsztaty taneczne. W niedzielę próbowaliśmy opanować podstawowe kroki hip-hopu. Odważne osoby towarzyszyły prowadzącej pod sceną, powtarzając za nią sekwencje ruchów. Sporo osób nie miało jednak odwagi i tylko przyglądało się uczestnikom, siedząc na leżakach. Mamy nadzieję, że w następnym tygodniu nabiorą odwagi i wezmą udział w warsztatach!

Dodatkowo w czasie pikniku, na Wyspie Słodowej można było skorzystać ze sprzętu sportowego m.in. badmintona, a także pozjeżdżać z dmuchanej zjeżdżalni. Atrakcją dla dzieci była także możliwość powiedzenia kilku słów do mikrofonu - tą rozrywkę zapewniło Radio Luz.

Jak widzicie, atrakcji na Wyspie Słodowej oraz na Wyspie Piaskowej nie brakowało. Mamy nadzieję, że dołączycie do nas w przyszły weekend. Informacje o zbliżających się wydarzeniach już wkrótce znajdziecie na naszej stronie.

Tagi: