Bieg po zdrowie i maraton fitness z FitWRO – Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia już w najbliższy weekend!

źródło: materiały organizatora

Koktajl jabłkowo-marchewkowy, smoothie z buraka, a może wyjątkowa mieszanka pomarańczy, szpinaku i bananów? Nieważne, czy masz głowę pełna przepisów, czy stawiasz na improwizację – zbierz drużynę i pobiegnij z nami po zdrowie! Amatorów sportu zapraszamy także na maraton fitness, który poprowadzą kluby zaangażowane w tworzenie wrocławskiej karty sportowej fitWRO. Gotowi na weekend pełen zdrowotnych atrakcji?

Bieg po zdrowie to drużynowa gra terenowa z elementami profilaktyki zdrowotnej. Uczestnicy będą mieli do pokonania 12 stanowisk owocowo-warzywnych. Przy każdym z nich, w zamian za wykonanie prostego zadania ruchowego, otrzymają składnik, który następnie posłuży do przyrządzenia smakowitego i przede wszystkim zdrowego koktajlu. Jury oceni współpracę zawodników, kreatywność przepisów, estetykę wykonania, smak oraz nazwę wymyślonego przepisu. Na trzy najlepsze drużyny czekać będą nagrody, a najbardziej kreatywne przepisy zostaną opublikowane na stronach internetowych Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

W zabawie mogą wziąć udział drużyny 2-6 osobowe: rodziny (przynajmniej jedna osoba dorosła i dzieci bez limitu wieku), drużyny młodzieżowe od 12. roku życia (za pisemną zgodą rodzica) oraz grupy mieszane (osoby dorosłe i niepełnoletnie, minimalny wiek uczestnika wynosi 12 lat).

Termin: 24 września, godz. 12.30-16.00, Wyspa Piaskowa

Zapisy: wcrs.wroclaw.pl/biegpozdrowie2016 lub na miejscu w godz. 11.00-14.00

Maraton fitness rozpocznie zumba, czyli mix gorących latynoamerykańskich tańców i aerobiku. Naprzemienne wolniejsze i szybsze rytmy pozwalają spalić przeciętnie aż 600 kcal w ciągu godziny, a przy okazji rzeźbią i wysmuklają sylwetkę! Po tanecznej rozgrzewce przyjdzie czas na body shape. Ten rodzaj aktywności charakteryzuje się średnią intensywnością i nieskomplikowanym zestawem ćwiczeń, dzięki czemu mogą w nim uczestniczyć wszystkie osoby bez względu na poziom zaawansowania. Zajęcia poprowadzi Fitness Błękitna Laguna. Na koniec skupimy się na dolnych partiach ciała, w szczególności na modelowanie ud i pośladków. Na brazylijski shape zaprasza Centrum Sportowo-Rekreacyjne Krakowska 98. Każdy uczestnik maratonu otrzyma specjalnie przygotowany pakiet startowy.

Termin: 25 września w godz. 16.00-18.00, Wyspa Słodowa

Zapisy: miastowformie.pl/maratonfitness

Więcej zdrowia to więcej życia dla Ciebie i Twoich bliskich. Podczas Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia będzie można skorzystać z bezpłatnych porad lekarzy specjalistów: kardiologów, stomatologów, dermatologów, fizjoterapeutów, psychologów, położnych i dietetyków oraz wykonać badania profilaktyczne.

Więcej informacji na www.miastowformie.pl oraz na Facebooku.

Organizatorem kampanii zdrowotnej są Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

Termin: 
24.09.2016 (sobota), 12.30 do 16.00
25.09.2016 (niedziela), 16.00 do 18.00
Tagi: