X Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia - atrakcje dla dzieci i nie tylko!

mat. organizatora

Podczas Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia będzie można bezpłatnie skorzystać z porad lekarzy specjalistów: kardiologów, stomatologów, dermatologów, fizjoterapeutów, psychologów, położnych i dietetyków oraz wykonać badania profilaktyczne. To także świetna okazja, by połączyć edukację zdrowotną z zabawą dla całej rodziny. Przedstawiamy listę atrakcji, które z pewnością wzbudzą zainteresowanie najmłodszych uczestników.

SpecAtive - zajęcie sportowe dla osób w każdym wieku i całych rodzin. Bule, kręgle fińskie, krokiet, ulotki informacyjne, gadżety, koszulk. Promowanie zdrowego stylu życia i aktywnego wypoczynku. Zachęcanie do uprawiania sportu poprzez zabawę, zajęcia rekreacyjne dostosowane do osób w każdym wieku. Dla dzieci, dorosłych i seniorów. Miejsce: Wyspa Piaskowa.

Centrum Rozwoju Dziecka Berek! - warsztaty plastyczne, zabawy sportowe z wykorzystaniem materiałów klanza.

Twój Robot - dzieci będą mogły budować roboty ze specjalnych klocków lego i je zaprogramować tak by roboty wykonały samodzielnie misję, np. rozegrały mecz piłkarski. Podczas zajęć z robotyki dzieci rozwijają logiczne myślenie, kreatywność i uczą się wielu ciekawych zagadnień. Dzieci wezmą udział w konkursach wiedzy i będą miały możliwość zabawy robotami. Dodatkowo na stanowisku będzie można wygrać zaproszenie na darmowe warsztaty.

Fundacja Pozytywka - dla najmłodszych odwiedzających będą przygotowane aktywności plastyczne – w tym roku będzie to sensoplastyka i biżuteria ekologiczna oraz zagadki poznawcze dla nieco starszych – zajmiemy się złudzeniami, czyli ciekawe łamigłówki o tym jak myli się nasz mózg i co z tego wynika.

Baguazhang Szkoła Tradycyjnego Kung Fu, Qigong - bezpłatne treningi rekreacyjno sportowe: kung fu, tai chi oraz qigong.

Stowarzyszenie Maye - Music Art Yoga Eco - pokazy i degustacja zdrowej kuchni prowadzone przez dietetyka, warszaty antystresowe, mehendi czyli sztuka dekorowania dłoni, gry i zabawy dla dzieci promując zdrowy styl życia. Joga dance na scenie

Mini Akademia Sportu - zajęcia ruchowe, rzuty do kosza, tory przeszkód, dmuchane boisko dla małych dzieci, ulotki informacyjne promujące zajęcia. Miejsce: Wyspa Piaskowa

Agencja Rynku Rolnego, OT Wrocław - gadżety, animacje dla dzieci - gry i zabawy edukacyjne/ruchowe/interaktywne, malowanie buziek, zagadki, konkursy, bańki mydlane, itp.

Ogólnopolskie Centrum Zaburzeń Odżywiania - kalambury żywieniowe. Puzzle Piramida Żywieniowa. 5 sekund z wędkowaniem (żywieniowa wersja). Zgadnij kto to? Stworzenie zdrowego śniadania, obiadu i kolacji z dostępnych produktów wraz z edukacją na temat zdrowego żywienia. Zgadywanka z zamkniętymi oczami -owoce i warzywa. Wyścigi drużyn z konkurencjami. Zdrowy kręgosłup ćwiczenia dla dorosłych. Wspólne robienie plakatów.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland - studenci medycyny wcielają się w role lekarzy i leczą misie. Niejako poprzez odwrócenie ról, gdzie dziecko staje się rodzicem swojego ukochanego pluszaka, a leczenie nie dotyczy bezpośrednio jego, mamy szansę dotarcia do malucha z każdą informacją. Z doświadczenia wiemy, że dzieci bardzo chętnie angażują się w taką zabawę jednocześnie czerpiąc z tego niesłychanie ważną wiedzę o leczeniu i potrzebie odwiedzania lekarza w przypadku choroby. Poprzez zabawę możemy pokazać i wytłumaczyć na czym polegają poszczególne badania takie jak USG czy EKG, jednocześnie podkreślając , że są one bezbolesne. Bardzo często można spotkać się w przychodni czy szpitalu z płaczącymi dziećmi, które wręcz uciekają z gabinetów. Nie można się temu dziwić, w końcu każdy boi się tego czego nie zna i nie rozumie. ”Szpital Pluszowego Misia” daje szansę, by to zmienić. Jeśli dziecko zrozumie, że do lekarza nie chodzi się za karę, lecz po pomoc, chętniej będzie współpracowało z doktorami.

Hasta La Vista - promowanie sportów: squash, badminton, tenis stołowy oraz zdrowego trybu życia - siłownia i fitness. Ćwiczenia wzmacniające i relaksacyjne body&mind. Miejsce: Wyspa Piaskowa

Profilaktyka próchnicy zębów u dzieci i młodzieży w wieku przedszkolnym 3-5 lat - instruktaż mycia zębów. Najmłodsi otrzymają szczoteczkę oraz pastę do zębów.

Profilaktyka nadwagi i otyłośći - zdrowe żywienie - stanowisko programu Szkoła w Formie - tworzenie ludków z owoców i warzyw.

Ponadto dzieci będą mogły bezpłatnie skorzystać z dmuchańców, które będą się znajdowały na Wyspie Słodowej. Zapraszamy również całe rodziny do uczestnictwa w biegu po zdrowie!

Więcej informacji na www.miastowformie.pl oraz na Facebooku.

Organizatorem kampanii zdrowotnej są Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

Termin: 
24.09.2016 (sobota), 12.00 do 17.00
25.09.2016 (niedziela), 13.00 do 18.00
Tagi: