Jubileuszowa 10. edycja Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia

źródło: materiały organizatora

"Więcej zdrowia, więcej życia!" – pod tym hasłem już po raz dziesiąty spotkamy się, żeby zadbać o zdrowie wrocławian. Na Wyspie Słodowej będzie można bezpłatnie wykonać badania profilaktyczne, a ich wyniki skonsultować ze specjalistami. Nie zabraknie też dobrej zabawy. Warsztaty i animacje dla dzieci, zajęcia sportowe dla całych rodzin, pokaz kulinarny i degustacje zdrowej żywności – to wszystko już w najbliższy weekend 24-25 września.

W sobotę, 24 września lekarze oraz specjaliści odpowiedzą na pytania dotyczące profilaktyki cukrzycy i innych zaburzeń metabolicznych. Oprócz konsultacji można będzie skorzystać z pomiaru glukozy, ciśnienia tętniczego oraz badania stopy cukrzycowej. W ramach przeciwdziałania chorobom nowotworowym prowadzone będą działania profilaktyczne w kierunku raka płuc i raka szyjki macicy, nauka samobadania piersi i jąder na fantomach, a także badanie znamion za pomocą dermatoskopu w ramach kampanii Rakoobrona. Ponadto dla uczestników Wrocławskich Promocji Zdrowia dostępni pozostaną fizjoterapeuci, rehabilitanci oraz ortopedzi. Chętni będą mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji dietetycznych, a także ocenić aktualną kondycję swojego ciała, dokonując pomiaru tkanki tłuszczowej i badania składu ciała połączonego z określeniem wieku metabolicznego i BMI. Wśród uczestników prowadzona będzie także honorowa zbiórka krwi.

Na wrocławian, którzy w sobotę skorzystają z badań, czekają atrakcyjne nagrody: m.in. rakiety do badmintona, liczniki rowerowe, kubki termiczne, bidony oraz zaproszenia do kulturalnych i sportowych miejsc we Wrocławiu. Wystarczy, że w punkcie informacyjnym odbiorą kartę na punkty, a następnie zdobędą je za wybrane aktywności prozdrowotne.

Wszystkie badania (już bez punktów) będą kontynuowane drugiego dnia, przy czym w niedzielę dodatkowo skupimy się na profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych – na Wyspie Słodowej stanie miasteczko kardiologiczne z fachową obsługą medyczną. Przy stanowisku będzie można wykonać pomiar cholesterolu, badanie EKG oraz dokonać analizy otrzymanych wyników celem wykrycia ewentualnych chorób układu krążenia. Specjaliści udzielą także porad osobom po przebytym zawale serca oraz wymagającym rehabilitacji kardiologicznej.

Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia to nie tylko profilaktyka, ale też połączenie edukacji zdrowotnej z zabawą dla całej rodziny! W niedzielę o godz. 13.30 zapraszamy na pokaz kulinarny, podczas którego na własne oczy będzie można zobaczyć, jak łatwo wprowadzić w kuchni zdrowe nawyki. Poznamy przepis m.in. na owsiankę z zieloną herbatą, gruszką juliennes, granatem i melisą oraz bazyliowego kurczaka. Ponadto na scenie: pokaz szermierki sportowej, joga dance, występy taneczne oraz dwugodzinny Maraton Fitness [fitWRO]!http://www.fitwro.pl/pl/).

Specjalnie dla najmłodszych odbędą się warsztaty budowania robotów, zajęcia plastyczne, żywieniowe kalambury oraz warsztaty zdobienia dłoni – mehendi. Dostępne będą także ulubione przez najmłodszych dmuchańce! Tymczasem na Wyspie Piaskowej prowadzone będą zajęcia sportowe, w tym bieg po zdrowie, bule, kręgle fińskie, krykiet, kung-fu, tai-chi oraz qigong. Gotowi na moc prozdrowotnych atrakcji?

Więcej informacji o wydarzeniu oraz pełna lista badań na www.miastowformie.pl oraz na Facebooku.

Organizatorem kampanii zdrowotnej są Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

Tagi: