09.2014

wyścigi, łodzie, wyspa bielarska
Tumski Cup

Tumski Cup - wyścigi na łodziach smoczych

27 września, już po raz piąty, odbędzie się Tumski Cup, czyli wyścigi na łodziach smoczych na Odrze. Organizatorami zawodów są: Paweł Rańda, srebrny medalista olimpijski z Pekinu, wrocławski Hotel Tumski wraz z Barką Tumską, Towarzystwo Sportowo Turystyczne przy Zespole Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja SA oraz Fundacja Pro Culturae Bono. Impreza powstaje przy wsparciu Biura Promocji Miasta. Wstęp wolny.

Termin: 
27.09.2014 (sobota), 10.00 do 18.00
Karolina Kleta

Otwarta Scena: Karolina Kleta, RapKoncepcja, BaniaMan, PWB

Ostatni wrześniowy koncert na Wyspie Słodowej. Na plenerowej scenie zaprezentują się: wokalistka Karolina Kleta oraz raperzy - duet RapKoncepcja, BaniaMan oraz PWB. Wstęp wolny.

Piętnastoletnia Karolina Kleta nie tylko śpiewa, ale także gra na fortepianie, komponuje własne utwory, nie wyobraża sobie życia bez muzyki, a pisanie piosenek pomaga jej wyrazić własne emocje.

Termin: 
27.09.2014 (sobota), 18.00
Nowe Brzmienie - plakat, źródło: materiały organizatora

Nowe Brzmienie Radia Wrocław: Edyta Bartosiewicz

Gdy na początku lat 90-tych pojawiła się dziewczyna z gitarą i zaśpiewała - zelektryzowała publiczność i krytykę. Charyzmatyczna, oryginalna, inna - do nikogo nie podobna, do tego obdarzona wyjątkową barwą głosu: Edyta Bartosiewicz stała się objawieniem polskiej sceny muzycznej.

Termin: 
06.09.2014 (sobota), 18.00
Program pikniku Wrocław dla Rodziny - Rodzina dla Wrocławia

Piknik rodzinny: Wrocław dla Rodziny - Rodzina dla Wrocławia

"Wrocław dla Rodziny – Rodzina dla Wrocławia" to hasło imprezy plenerowej organizowanej 13 września przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Wyspa Słodowa ponownie stanie się miejscem rodzinnej zabawy.

Dla całych rodzin przygotowano moc atrakcji. Na scenie wystąpią dzieci i młodzież w ramach cyklu "Utalentowani Wielodzietni". Zobaczymy pokaz gimnastyki akrobatycznej, pokaz szermierki oraz pokaz walk judo przygotowany przez szkołę HO-GA. Ponadto odbędą się warsztaty śpiewu dla rodziców "Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato".

Termin: 
13.09.2014 (sobota), 13.00 do 18.00
projekcje filmowe, wyspa słodowa, władca pierścieni
Dwie Wieże, źródło: mat. dystrybutora

Kino Plenerowe: Władca Pierścieni - "Dwie Wieże"

W najbliższy weekend w ramach kina plenerowego uczestniczyć będziemy w wyprawie przez piękne, ale i pełne niebezpieczeństw, krainy Śródziemia. Zarówno stałych bywalców Wyspy na Weekend, jak i tych, którzy nie mieli jeszcze okazji się z nami bawić, zapraszamy na przygodę z trylogią "Władca Pierścieni". Wstęp bezpłatny!

Termin: 
13.09.2014 (sobota), 20.30
festiwal, wyspa słodowa, dni wolontariatu
Piknik Wolontariatu

Piknik Wolontariatu

Miejskie Centrum Wolontariatu oraz Partnerstwo Na Rzecz Promocji I Rozwoju Wolontariatu Na Dolnym Śląsku "Razem Dla Wolontariatu" zapraszają na Piknik Wolontariatu, który odbędzie się 20 września 2014 roku, od godziny 14:00 na Wyspie Słodowej.

W programie m.in.:

Termin: 
20.09.2014 (sobota), 14.00
wyspa piaskowa, wyspa na weekend, korfball
Sportowa Wyspa

Sportowa Wyspa: korfball, badminton, turnball, ringo, wspinaczka, boule, siatkówka plażowa, przeciąganie liny

Sportowa Wyspa to szereg działań o charakterze sportowo-rekreacyjnym, dzięki którym Wyspa Piaskowa w weekendy zamienia się w sportowe miasteczko. Zapraszamy do wspólnej zabawy, udział w imprezie jest bezpłatny!

Termin: 
20.09.2014 (sobota), 13.00 do 18.00
Zespół Motor in Corn

Otwarta Scena: zagrają Motor in Corn oraz Aim Limit

W ramach koncertów Otwartej Sceny młode, lokalne zespoły prezentują wrocławianom swoje umiejętności. W sobotę, 20 września na Wyspie Słodowej zaprezentują się zespoły Motor in Corn oraz Aim Limit.

Zespół Motor in Corn tworzą cztery młode i zdolne osoby:

Łucja Skibniewska (wokal) - pomimo młodego wieku wokalistka prezentuje dojrzały wokal i niezwykłą swobodę na scenie, jest laureatką rozmaitych konkursów wokalnych

Konrad Sztyma (gitara) - szesnastolatek, dla którego gra na instrumencie to nie tylko pasja, ale i sens życia

Termin: 
20.09.2014 (sobota), 18.00
pokazy filmowe, wyspa słodowa, władca pierścieni
Powrót Króla, źródło: mat. dystrybutora

Kino Plenerowe: "Powrót Króla"

W sobotę, 20 września na Wyspie Słodowej kontynuować będziemy wyprawę przez piękne, ale i pełne niebezpieczeństw, krainy Śródziemia. O godz. 20.30 zapraszamy na projekcję ostatniej części trylogii "Władca Pierścieni" - "Powrót Króla". Wstęp bezpłatny!

Termin: 
20.09.2014 (sobota), 20.30