Archiwum wydarzeń

Nowe Brzmienie - plakat, źródło: materiały organizatora

Nowe Brzmienie Radia Wrocław: Edyta Bartosiewicz

Gdy na początku lat 90-tych pojawiła się dziewczyna z gitarą i zaśpiewała - zelektryzowała publiczność i krytykę. Charyzmatyczna, oryginalna, inna - do nikogo nie podobna, do tego obdarzona wyjątkową barwą głosu: Edyta Bartosiewicz stała się objawieniem polskiej sceny muzycznej.

Termin: 
06.09.2014 (sobota), 18.00
Zespół Alternatyw

Otwarta Scena: zagrają Alternatyw, Contact, Chase

We wrześniu kontynuujemy występy lokalnych zespołów muzycznych w ramach Otwartej Sceny. W piątek, 12 września na plenerowej scenie na Wyspie Słodowej zaprezentują się kapele: Alternatyw, Contact oraz Chase. Wstęp wolny.

Termin: 
12.09.2014 (piątek), 18.00
Program pikniku Wrocław dla Rodziny - Rodzina dla Wrocławia

Piknik rodzinny: Wrocław dla Rodziny - Rodzina dla Wrocławia

"Wrocław dla Rodziny – Rodzina dla Wrocławia" to hasło imprezy plenerowej organizowanej 13 września przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Wyspa Słodowa ponownie stanie się miejscem rodzinnej zabawy.

Dla całych rodzin przygotowano moc atrakcji. Na scenie wystąpią dzieci i młodzież w ramach cyklu "Utalentowani Wielodzietni". Zobaczymy pokaz gimnastyki akrobatycznej, pokaz szermierki oraz pokaz walk judo przygotowany przez szkołę HO-GA. Ponadto odbędą się warsztaty śpiewu dla rodziców "Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato".

Termin: 
13.09.2014 (sobota), 13.00 do 18.00
Zespół SIN, fot. Iwona Pustelnik

Otwarta Scena: koncert zespołów SIN i Widespread

Muzyka rockowa, z elementami rock'n'rolla, hard rocka a nawet heavy metalu. W sobotni wieczór w ramach Otwartej Sceny zagrają zespoły SIN oraz Widespread. Wstęp wolny.

Termin: 
13.09.2014 (sobota), 18.00
projekcje filmowe, wyspa słodowa, władca pierścieni
Dwie Wieże, źródło: mat. dystrybutora

Kino Plenerowe: Władca Pierścieni - "Dwie Wieże"

W najbliższy weekend w ramach kina plenerowego uczestniczyć będziemy w wyprawie przez piękne, ale i pełne niebezpieczeństw, krainy Śródziemia. Zarówno stałych bywalców Wyspy na Weekend, jak i tych, którzy nie mieli jeszcze okazji się z nami bawić, zapraszamy na przygodę z trylogią "Władca Pierścieni". Wstęp bezpłatny!

Termin: 
13.09.2014 (sobota), 20.30
otwarta scena, koncert, wyspa słodowa
Zespół Trichomes

Otwarta Scena: Trichomes i Angry Again

19 września zapraszamy na koncert dwóch gwiazd lokalnej sceny rockowej: Trichomes i Angry Again. Obie formacje świetnie odnajdują się w graniu estradowym, więc zapowiada się ciekawy występ. Energii nie zabraknie! Impreza rozpocznie się o godz. 18.00, wstęp wolny.

Termin: 
19.09.2014 (piątek), 18.00
festiwal, wyspa słodowa, dni wolontariatu
Piknik Wolontariatu

Piknik Wolontariatu

Miejskie Centrum Wolontariatu oraz Partnerstwo Na Rzecz Promocji I Rozwoju Wolontariatu Na Dolnym Śląsku "Razem Dla Wolontariatu" zapraszają na Piknik Wolontariatu, który odbędzie się 20 września 2014 roku, od godziny 14:00 na Wyspie Słodowej.

W programie m.in.:

Termin: 
20.09.2014 (sobota), 14.00
Zespół Motor in Corn

Otwarta Scena: zagrają Motor in Corn oraz Aim Limit

W ramach koncertów Otwartej Sceny młode, lokalne zespoły prezentują wrocławianom swoje umiejętności. W sobotę, 20 września na Wyspie Słodowej zaprezentują się zespoły Motor in Corn oraz Aim Limit.

Zespół Motor in Corn tworzą cztery młode i zdolne osoby:

Łucja Skibniewska (wokal) - pomimo młodego wieku wokalistka prezentuje dojrzały wokal i niezwykłą swobodę na scenie, jest laureatką rozmaitych konkursów wokalnych

Konrad Sztyma (gitara) - szesnastolatek, dla którego gra na instrumencie to nie tylko pasja, ale i sens życia

Termin: 
20.09.2014 (sobota), 18.00
pokazy filmowe, wyspa słodowa, władca pierścieni
Powrót Króla, źródło: mat. dystrybutora

Kino Plenerowe: "Powrót Króla"

W sobotę, 20 września na Wyspie Słodowej kontynuować będziemy wyprawę przez piękne, ale i pełne niebezpieczeństw, krainy Śródziemia. O godz. 20.30 zapraszamy na projekcję ostatniej części trylogii "Władca Pierścieni" - "Powrót Króla". Wstęp bezpłatny!

Termin: 
20.09.2014 (sobota), 20.30

Strony