Archiwum wydarzeń

Kometa

Otwarta Scena: Kometa i SeeYah

W piątek, 3 lipca, na Otwartej Scenie zagrają dla Was rockowa Kometa z Krzydliny Małej oraz wrocławski zespół SeeYah specjalizujący się w reggae, dancehall i funk. Początek koncertów o godz. 19:00. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Termin: 
03.07.2015 (piątek), 19.00
kino plenerowe, wyspa słodowa, wyspa na weekend, pokazy filmowe
Kadr z filmu Holy Motors, źródło: kinonh.pl

Kino Plenerowe: "Holy Motors"

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej to solidna dawka rozrywki w najlepszym wydaniu. Piątkowy seans należeć będzie do "Holy Motors" w reż. Leos Caraxa - ekstrawaganckiego filmu docenionego na festiwalu w Cannes. Na projekcję zapraszamy 3 lipca o godz. 21.30. Wstęp wolny.

Termin: 
03.07.2015 (piątek), 21.30

Otwarta Scena: Absta i Dubster

W sobotę 4 lipca na Otwartej Scenie wystąpią dwie kapele rockowe – wrocławska Absta i bierutowski Dubster, który oprócz rocka gra także muzykę reggae.
Początek koncertów o godz. 19:00. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Termin: 
04.07.2015 (sobota), 19.00

Muzyczna Wyspa. Pierwsze warsztaty gitarowe już 4 lipca

Grasz na gitarze lub śpiewasz? A może zawsze o tym marzyłeś, ale bałeś się spróbować? Serdecznie zapraszamy do wspólnego muzykowania na Wyspie Słodowej!

W wybrane soboty lipca i sierpnia o godz. 20.15 na Wyspie Słodowej odbywać się będą warsztaty gitorwe "Muzyczne Podróże", podczas których przy odrobinie fantazji odwiedzimy Peru, Hiszpanię, Meksyk, zajrzymy na Ukrainę, a w sierpniu zagramy w stylu muzyki gospel. Prosimy o zabranie własnych gitar.

Termin: 
04.07.2015 (sobota), 20.15
Kadr z filmu "Zjazd absolwentów", źródło: kinonh.pl

Kino Plenerowe: "Zjazd absolwentów"

W pierwszy weekend lipca proponujemy dość kontrowersyjny i niewątpliwie wart obejrzenia film pt. "Zjazd absolwentów". Projekcja w sobotę, 4 lipca o godz. 21.30. Wstęp wolny.

W sobotni wieczór na plenerowym ekranie zobaczymy "Zjazd absolwentów" - obraz zawieszony pomiędzy fabułą, dokumentem a performansem. Znana z kontrowersyjnych akcji szwedzka artystka Anna Odell realizuje rekonstrukcję zjazdu absolwentów, na który w rzeczywistości nie została zaproszona, a następnie postanawia skonfrontować się ze swoimi szkolnymi kolegami.

Termin: 
04.07.2015 (sobota), 21.30

Klasyka na Wyspie. Wystąpi Sapphire Duo

W wakacyjne niedziele zapraszamy na letnie koncerty na Wyspie Słodowej. W lipcu i sierpniu na Wyspie Słodowej będzie można posłuchać zróżnicowanej i ciekawej muzyki wykonywanej najczęściej na klasycznych instrumentach - takich jak gitara, saksofon, akordeon skrzypce czy gitara. Program został tak dobrany, aby każdy znalazł tam coś dla siebie. Podczas koncertów usłyszymy muzykę jazzową, filmową i przystępną muzykę klasyczną. Odbędzie się też kilka koncertów przeznaczonych specjalnie dla dzieci i ich rodzin.

Termin: 
05.07.2015 (niedziela), 17.00

Taneczna Wyspa: nowy sezon rozpoczniemy zumbą!

Stęskniliście się za tańcami na Wyspie Słodowej? Tegoroczną edycję Tanecznej Wyspy otwieramy mocnym uderzeniem. Zumba to propozycja na niedzielny wieczór, 5 czerwca. Trening, o wysokiej zawartości pozytywnej energii i dobrego humoru poprowadzi Akademia Tańca Esens.

Termin: 
05.07.2015 (niedziela), 18.30

Warsztaty japońskie na Wyspie Słodowej

Pokaz i warsztaty kendo, demonstracja i nauka gry w japońskie szachy (shogi) oraz w go, a także nauka origami - już w najbliższą niedzielę zapraszamy na otwarte warsztaty kultury japońskiej na Wyspie Słodowej. Tradycyjne japońskie stroje mile widziane. Wstęp wolny.

Termin: 
05.07.2015 (niedziela), 14.00 do 19.00

Wyspa Gier: gry quizowe

Specjalnie przygotowana wypożyczalnia, nowoczesne gry planszowe oraz najlepsza obsługa, która wytłumaczy zasady nawet najbardziej skomplikowanych gier – kolejne spotkanie z Wyspą Gier już w najbliższą niedzielę w godz. od 13.00 do 19.00. Wstęp wolny.

Planszówki przygotowane w ramach Wyspy Gier charakteryzują się jedną podstawową cechą – doskonale potrafią zabić nudę i dać wiele godzin wspaniałej zabawy. Tematem najbliższego spotkania będą gry quizowe.

Termin: 
05.07.2015 (niedziela), 13.00 do 19.00

Strony