Wyspa na Weekend

"Wyspa na Weekend" to program animacji odbywających się na Wyspie Słodowej i Piaskowej. Na inicjatywę składają się wydarzenia kulturalne, zdrowotne i sportowe, takie jak: scena otwarta dla młodych artystów, kino plenerowe, warsztaty taneczne, zawody sportowe czy pikniki rodzinne.

W okresie wakacji na Wyspie Słodowej staje scena, na której w letnie wieczory prezentują się przyszłe gwiazdy muzyki, kabaretu, tańca czy teatru. Artystom zapewniamy dostęp do sceny, nagłośnienia i akustyka. Chcielibyśmy, aby Słodowa stała się miejscem promocji wrocławskich twórców, a odwiedzający Wyspę mieli niepowtarzalną możliwość poznania lokalnych artystów. Na zgłoszenia wykonawców, którzy chcieliby wystąpić na Wyspie, czekamy pod adresem: otwartascena@wyspa.wroclaw.pl.

Po koncertach i występach na scenie rusza kino plenerowe - na widzów czekają przygotowane leżaki i karimaty. Podczas letnich seansów uczestnicy mogą przypomnieć sobie największe kinowe hity, a także mniej znane propozycje.

Wyspa Piaskowa na lato zamienia się w sportową wyspę. Można tu zagrać w siatkówkę plażową, badmintona czy bule oraz poznać różne dyscypliny sportów nieolimpijskich.

Niedziele na Wyspie Słodowej to przede wszystkim pikniki rodzinne, w ramach których odbywają się m. in. cykle spotkań z grami planszowymi (wyspa gier) czy książkami (biblioteka plenerowa). 

Wszystkie organizowane na Wyspie Słodowej i Piaskowej atrakcje są bezpłatne.

Projekt "Wyspa na Weekend" realizuje Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy wspólnie z nami chcieliby organizować weekendowe (i nie tylko) życie Wyspy Słodowej. Na propozycje czekamy pod adresem: kontakt@wyspa.wroclaw.pl.

Na Wyspie można też organizować eventy zewnętrzne - szczegółowe informacje na ten temat znajdują się tutaj.